10 porad jak poprawić funkcjonalność strony i docelowy ruch

10 porad jak poprawić funkcjonalność strony i docelowy ruch

Nie ma nic bardziej frustrującego niż strona internetowa, która jest trudna w nawigacji. Wszystko jest nie intuicyjne, skomplikowane i zaśmiecone. Odwiedzający stają się sfrustrowani, opuszczając witrynę bez powrotu. Tworzenie strony internetowej, która jest przyjazna dla ludzi jest bardzo ważne. Poświęć trochę czasu, aby sprawdzić te 10 wskazówek, aby poprawić funkcjonalność witryny i dzięki temu docelowy ruch.

Upewnij się, że Twoja nawigacja na stronie jest prosta i wygodna

Podczas mapy tworzenia witryny Twój cel powinien być jak najbardziej intuicyjny i prosty. Nazwij każdą stronę i upewnij się, że podrzędna nawigacja może zostać zastosowana.

Trzymaj swoje logo w górnym lewym rogu

Logo w lewym górnym będzie identyfikować Twoją markę z treścią. W momencie kliknięcia logo w zasadzie służy bezpośrednio do przejścia do strony głównej.

Miej menu w poziomie z lewej strony strony www

Zastosuj nawigację z lewej strony, albo na samej górze strony, aby uzyskać najlepsze efekty. Co najważniejsze, upewnij się, czy nawigacja jest prawidłowo używana. Spraw, aby menu było łatwe do znalezienia. Żadne ciemne kąty rogu, które Twoim projektantom wydawało się ciekawe.

Dodaj funkcjonalność wyszukiwania na twojej stronie

Aby ułatwić wszystkim odwiedzającym znalezienie szukanych informacji, dodaj pasek wyszukiwania. Pasek wyszukiwania i ikonę umieść w prawym górnym rogu strony, aby ułatwić użyteczność strony.

Jeśli musisz zachować wyskakujące okienka, spraw, aby były one przyjazne dla komórek

Było wiele stron internetowych, które próbowałem odwiedzić w moim telefonie i nie mogłem z nich skorzystać, ponieważ popup był niewłaściwy i nie mogłem dostać się do małego X, aby go wyłączyć. Może chciałbym zapisać się do newslettera, jeśli mógłbym dotrzeć do strony.

Automatyczne odtwarzanie dźwięku? Zapomnij o tym

Zazwyczaj zamykam okno, a nie czytam informacje po które przyszedłem, gdy zaczyna się auto odtwarzanie dźwięku. Najgorsze są reklamy.

Nie potrzebujesz intra w technologii flash

Oczywiście wyglądało to fajnie, ale jeśli chcesz, aby ludzie wrócili do witryny, musisz pozbyć się długiego intra. Nie chcę oglądać intra, ale chcę dostać się do potrzebnych informacji. Twój konkurent nie zmusza mnie do czekania, więc po co miałbym zostać z tobą?

Nie pozwól mi się zapisać, zanim się rozejrzy

Kilka witryn odzieżowych chce, abyś się zapisał, zanim nawet pozwolą Ci spojrzeć na produkty. Dlaczego chciałbym się zarejestrować, jeśli nie wiem, czy będę lubił to, co sprzedajesz? Wiem, że jesteś zdesperowany i chcesz informacji o klientach, ale straciłeś mnie jako klienta przez takie działania.

Nie chcę kliknąć, aby przeczytać więcej

Zawsze nienawidziłem pokazów slajdów, ale czasami w nie klikam, jeśli zdjęcia są rzeczywiście istotne dla tematu. Pokaz slajdów jest zły. Ostatnio jednak widziałem nowy trend artykułów z pomocą przycisku “kliknij, aby przeczytać więcej”. Wiem, dlaczego strony to robią, ale najprawdopodobniej Twoi czytelnicy uważają to za irytujące działanie.

Ułatw czytanie

Wiesz co jest łatwe do przeczytania? Czarny tekst na białym tle. Wiesz, co nie jest łatwe do odczytania? Biały tekst na czarnym tle. Nie musi być czarne na białym, ale słowa muszą być ciemne, a tło musi być jasne. A jeśli Twoje reklamy zajmują zbyt dużo miejsca, nie mogę znaleźć Twojej treści.

Pamiętaj, że ludzie, którzy przybywają do Twojej witryny, chcą tam być. Nie spraw by żałowali decyzji o kliknięciu.